Catering Dietetyczny – SPORTFOODBOX

keto, ketomaniak, ketomaniakpl, catering dietetyczny
Podziel się wpisem!

Spis Treści

5/5 - (1 vote)

Catering dietetyczny - co to jest?

keto, ketomaniak, ketomaniakpl, catering dietetyczny

Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z cateringów dietetycznych. Taki catering oferuje od 1 do 5 posiłków przygotowanych, które wystarczy podgrzać lub można spożywać na zimno. Zazwyczaj posiłki otrzymujemy, zanim otworzymy oczy, po prostu czekają pod naszymi drzwiami.

Dlaczego ludzie decydują się na korzystanie z gotowych posiłków?

Czy warto korzystać z cateringu dietetycznego?

Dieta pudełkowa - czy warto?

ketomaniakpl, ketoadaptacja, dieta ketogeniczna

Często catering dietetyczny nazywany jest dietą pudełkową. Ze względu na charakter dostawy (otrzymujemy jedzenie w szczelnie zamkniętych pudełkach i słoikach).

Doszliśmy do momentu, w którym nasza świadomość żywieniowa, jest na coraz wyższym poziomie. Stąd coraz więcej osób wybiera, catering dietetyczny ze względu oszczędność czasu i pieniędzy.

W ostatnim czasie otrzymałem do recenzji catering dietetyczny premium SPORTFOODBOX i chciałbym się z Tobą podzielić moimi przemyśleniami na temat tej marki.

Cena

Zacznijmy od aspektu, który może zainteresować, wiele osób. Jaki jest koszt cateringu keto? Wszystko zależy od kalorycznosci. Cena waha się od 68 do 75 PLN za dzień.

Wersja 1500 kcal kosztuje 68 PLN.

Wersja 2000 kcal kosztuje 71 PLN.

Wersja 2500 kcal kosztuje 75 PLN.

Ceny mogą się znacząco zmniejszyć jeśli zdecydujemy się na większą ilość dni.

Kaloryczność

Mamy 3 kaloryczności do wyboru 1500 | 2000 | 2500 kcal. 

Jako dorosły człowiek nie wyobrażam sobie korzystać z wariantu 1500 kcal, ale wiem, że niektórzy, szczególnie podczas ketoadaptacji, mają problemy z przejedzeniem swojego dziennego zapotrzebowania.

Menu

W przypadku tego cateringu otrzymujemy równo 4 posiłki, jest to śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja.

Posiłki, które otrzymujemy są głównie wytrawne, od czasu do czasu pojawiają się keto słodycze.

Muszę szczerze przyznać, że opcja z 4 posiłkami nie jest zupełnie dla mnie. W moim przypadku wyglądało to tak, że często scalałem ze sobą 2 dania i jadłem 3 razy dziennie zamiast 4.

Wynika to z faktu, że 2 na 4 posiłki były mniejsze z reguły coś około 300 do 500 kcal, więc dobrze się to komponowało.

Kolejna kwestia to, co było w tym menu. Muszę przyznać, że bardzo często pojawiały się takie rzeczy jak łosoś, krewetki, awokado, różnego rodzaju sery. 

Każdy dzień to coś nowego i muszę przyznać, że nudy i monotonii nie było.

Dostawa

W moim przypadku dostawa odbywała się pomiędzy 5 a 6 rano. Kurier był punktualny i nie było żadnej wpadki 

Jeśli catering obejmuje dni weekendowe, w sobotę otrzymujemy 2 torby (na sobotę i niedzielę). Jedzenie można przechowywać do 48 godzin.

Podsumowanie

Dlaczego coraz częściej decydujemy się na skorzystanie z cateringu dietetycznego? Przyczyn może być kilka jak wygoda, oszczędność czasu, oszczędność pieniędzy. To dobre i wygodne dla osób zabieganych, ale także tych, które chciałby spróbować czego więcej.

Czy warto korzystać z cateringów dietetycznych? Uważam, że warto jest to rozważyć. Wszystko zależy od tego, w jakiej sytuacji życiowej jesteśmy.

Dla mnie duży plusem (a piszę to gdy jestem na redukcji) jest to, że mam policzone kalorie i dokładne makro. 

Kolejna zaleta cateringu to brak potrzeby odwiedzania sklepu. Nie muszę myśleć i planować, co chciałbym zjeść.

Oczywiście, druga strona medalu, to fakt, że podporządkowuje się temu co kucharz przygotował i może zdarzyć się, że nie będę miał na cos ochotę.

 

Polecane produkty KetoManiaka:
Polecane

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookie. Używam plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze funkcjonowanie strony i poprawić jej efektywność.